Yükleniyor

Facebook Reklamları

Facebook Reklamları

Facebook Reklamları

Facebook reklamları ile hedef kitlenizi büyütün daha fazla etkileşim, müşteri, alışveriş, dönüşüm elde edin üstelik tüm kontrolleri ve reklam planlamasını hedef kitle optimizasyonu biz yapıyoruz üstelik sadece bütçenize ek %15 komisyon oranları ile siz arkanıza yaslanın tüm reklam kontrollerinizi biz yapalım.

Facebook Reklamları

Facebook birçok sosyal medya hesabı arasında en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Öncelikle kullanım şartlarında belirlenen detaylardan biri de reklam verilebilirlik özelliğidir. Reklam verilebilmesi için belirli şartların oluşmasına dikkat edilmelidir. Öncelikle Facebook reklamları yayınlanırken doğru bir hedef ve doğru bir strateji yapılmalıdır. Facebook reklamları marka bilincini yükseltebilmek için önemli bir alternatiftir. Facebook’a  reklam verilmesi için belirlenen en önemli sebepler ise,

 • Marka bilincini yükseltmek

 • Müşteri sadakati

 • İşletme için müşteri portföyünü genişletmek

 • Web sitelerinde trafiğin artmasını sağlamak

Yukarıda verilen seçenekler ise sosyal medyada birçok kişinin görebileceği reklamların yayınlanması için önemli olan kriterleri gösterir. Facebook reklamları dijital pazarlama yöntemleri olarak görülmektedir. Bu sebeple de yayınlanmadan önce belirli detaylara dikkat edilmesi gerekir. Her reklamda müşteri portföyü genişleyerek daha fazla kişiye ulaşmak mümkündür. 

Facebook Reklam Verme ve Yayınlanma Kriterleri

Birçok sosyal medya platformu arasında en eski ve en yaygın kullanımı ile bilinen Facebook, reklam verilerek birçok ürünün müşterilere ulaşmasını sağlar. Sosyal medya reklam yayınlanması için belirli kriterleri içerir. Örneğin gerekli kriter ve aşamalar aşağıdaki gibidir,

 • Strateji oluşturma

 • Kampanya Hazırlığı

 • Reklam Oluşturma

 • Reklam Yönetimi

Verilen aşamalar doğrultusunda reklam verilerinin yayınlanarak birçok müşteriye ulaşması sağlanır. Bu sebeple de dijital pazarlamanın hız kazandığı Facebook reklamları verilerin birçok yayınlanma kriterini de beraberinde getirir. Her bir kriter aşama olarak kaydedilmelidir. Bu sebeple de aşamaların hazırlanmasında hata yapmadan tam veri yayınlanması ve hedef kitleye ulaşması için önemli bir detaydır. Sosyal medya dijital ortamların reklam verilmesi ve uygun bir kitleye sahip olması için önemli bir ortam oluşturur. Bu sebeple de tercih edilme sıklığı Facebook reklam verme oranları için de önemli bir ayrıntıdır.

Sosyal Medyada Reklam Verilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal medya hesapları arasında Facebook reklam yayınlama aşamaları ise, hedef kitleye ulaşabilmek için ücretli mesaj seçeneği seçilmelidir. Birçok kişi veya işletme amacına uygun olan reklam seçeneği ile ücretli bir şekilde kampanya tanıtımı sağlanabilir. Bu şekilde daha fazla kişiye ulaşılmasını olanaklı kılar. Facebook reklam ajansı için yayın aşaması da bir o kadar önemlidir. Facebook birçok kişi için amaçlarına uygun bir şekilde hedefe ulaşılmasında yardımcı olur. Böylelikle işletmelerin keşfedilmesine olanak tanıyarak daha fazla e-ticaret yapılmasını sağlar. Facebook reklam ajansı sayesinde kişiye özel reklam verileri hazırlanır. Yayınlanma aşamalarında kişiselleştirilmiş reklam verileri mevcuttur. Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda satış imkanı sağlaması da oldukça önemlidir. Böylelikle ihtiyaçları belirleyerek reklamlar sayesinde satış imkanı da sağlanır. İşletmelerin ve markaların Facebook reklamları ile

 • Varlıklarını güçlendirmek

 • İnsanların keşfetmesini sağlamak

 • Bilinirlik oluşturmak

 • Potansiyel müşteri bulmak

 • Satışları arttırmak

 • Sadakat oluşturmak

Yukarıda verilen her madde satış amacı ile reklam veren işletmelerin hangi sebeple reklam verilerini yayınlamak istediklerini gösterir. Her kriterde yayın amacını ortaya koyan önemli detayları içermektedir.

Facebook Reklam Ücretleri

Facebook, reklam verilerini en çok yayınlayarak hedef kitleye ulaşan platformlardan biridir. Sponsorlu reklam tipi de birçok kişinin sayfaları takip etmelerini sağlar. Bu sebeple de belirli ücretler karşılığında yayınlanma esaslarına sahiptir. Yapılan reklamlarda ürünler hakkında kısa bilgileri kullanıcılara sunmak oldukça önemlidir. Siteyi ziyaret eden her kişi tarafından tıklanma sayısı da dikkate alınmalıdır. Bu sayede birçok reklamın yayınlanması ile müşteri çekmesi önemli bir detaydır. 

Anlatılması istenen reklamın video içeriğini sunmak ise birçok kişi tarafından kolay hatırlanan ve hedef kitlenin merak edebileceği şekilde yapılır. İndirimli ürünlerin reklamı yapılarak mağazaya daha fazla müşteri çekilmesini sağlar. Daha pek çok sebebin satışı etkilemesi ile reklam yayınlama ücretleri birçok kritere göre uygundur.

 Reklamlardan para kazanma imkanı da geniş bir platformda değerlendirilmesi gereken önemli bir çalışma sahası olarak belirlenir. Facebook reklamcı ile verilerin bir bütün olarak renk, cinsiyet  veya yaş ortalamasına göre yayınlanma kriterleri göz önünde tutulur. Bu şekilde alanında profesyonel olan işletmeler, e-ticaret sayesinde marka bilinirliği ve sayfa etkileşimine olanak tanımış olur.