Yükleniyor

Facebook Reklam Hesabım Kısıtlandı

Facebook Reklam Hesabım Kısıtlandı

Facebook Reklam Hesabım Kısıtlandı

Facebook reklam hesabım kısıtlandı ne yapmayılım öncelikle bu kısıtlamanın sebebini öğrenmeniz gerekmektedir aksi taktirde kısıtlanmanız açıldığında aynı sorun devam ederse facebook reklam hesabınız nihail olarak kısıtlanabilir ve artık açılmayabilir. 

Facebook reklam kısıtı 3 şekilde işleme girer 

1. Kimlik Onaysız Facebook Hesapları

kimlik onaysız facebook hesapları ile reklam açıyorsanız reklam hesabınızın kısıtlanması 02.02.2021'de gelen güncelleme ile gayet normal sayılmaktadır.

bunun için reklam hesabınız kısıtlandığında Öncelikle hesap kalitesi 'ne gidip değerlendirme talep et butonuna basarak  telefon numarası istediği taktirde facebook'ta daha önce kullanmadığınız bir numarayı tuşlayıp sonraki adımda facebook hesabınızın bilgileri ile uyuşan kimlik belgenizi atmanız gerekmektedir. kimlik belgeniz net görünmelidir aksi taktirde onaylanmayacaktır tüm bu işlemleri yaptığınız zaman ortalama 48 saat içerisinde reklam hesabınız erişimi geri eklenmiş olucaktır.


2. Sayfadan Dolayı Kısıtlanan Facebook Reklam hesabı

Sayfadan dolayı kısıtlanan reklam hesabınızı kimlik ile doğrulayarak açamassınız bunun için öncelikle tekrar hesap kalitesi adımından hesap sorunları bölümünden kısıtlanan sayfanızın üzerine tıklıyarak ilgili bölümü açın daha sonra karşınıza değerlendirme talep et bölümü gelecektir burada 3 değerlendirme hakkınız olucaktır. eğer bu değerlendirmeden sayfanız açılırsa reklam hesabınız tekrar aktif olucaktır. kapanan sayfalar genellikle 20 dakika ile 8 saat içerisinde olumlu olumsuz cevap gelecektir.